Gramy wyłacznie na żywo!
Irek Dudek

Shakin` Telegram

Jeśli chcesz być powiadamiany o najważniejszych depeszach dotyczących Shakin Dudi, skrupulatnie przygotowy- wanych przez Dział Propagandy i Czarnego P.R., zapisz się na Shakindudowy Telegram!

Zamawianie koncertów
Koncert Shakin Dudi

Depesze

Ziuta Blues

12-09-2008 | dusza

Ziuta Blues

No i stało się! 4 października na Festiwalu Rawa Blues będzie miała miejsce światowa premiera książki Marcina Babko "Ziuta Blues" (wyd. In Rock). Lektura biografii Irka Dudka wciąga jak rasowy kryminał. Sprawdźcie to. A jeśli będziecie chcieli zdobyć autograf bohatera książki, to wystarczy wpaść na Rawę. Natomiast, jeśli jesteście niecierpliwi to już 26 września  o godz. 18 zapraszamy do EMPiK-u w CH Silesia, Katowice, ul. Chorzowska 107 na spotkanie z Irkiem Dudkiem i Marcinem Babko.
Zresztą przeczytajcie sami, o czym jest ta książka:
"15-letni chłopak zakłóca uroczyste obchody Święta Pracy.W tym samym, 1966 roku, gra swój pierwszy koncert – publiczność zrywa z siebie ubrania. Chce być bluesmanem, ale zostaje gwiazdą rock'n'rolla...

Na koncertach niszczy instrumenty i skacze w tłum, a cała Polska bawi się przy jego przebojach, które miały być tylko żartem. Krążą o nim legendy, wszystkie są prawdziwe: porusza się wyłącznie taksówkami, w hotelach wynajmuje całe piętra, nie istnieje dla niego zakaz picia przed godz. 13. Zakochuje się w dziewczynie, która prosi go o autograf. Tej samej nocy oświadcza się jej – są razem do dziś... Mógłby to być materiał na niezłą powieść przygodową, ale to nie fikcja. To tylko kilka momentów z życia Irka Dudka. Lider super popularnej grupy Shakin' Dudi, najbardziej obecnie znany polski bluesman, twórca festiwalu Rawa Blues, mówi o muzycznych sukcesach, ale też o osobistych niepowodzeniach i tragediach. Opowiada o sobie szczerze, jak nigdy wcześniej. Odkrywa tajemnice skrywane przez lata. Autor oddaje głos muzykom, którzy grali z Dudkiem, ludziom mediów i wytwórni płytowych, rodzinie, przyjaciołom i krytykom artysty. To m.in. Jan Borysewicz, Robert Brylewski, Darek Dusza, Zbigniew Hołdys, Maciej Maleńczuk, Tadeusz Nalepa, Tomasz Stańko, Wojciech Waglewski, Sławek Wierzcholski, członkowie grup SBB, Dżem i Mumio. „Irek Dudek. Ziuta Blues” to także pasjonująca opowieść o polskiej scenie muzycznej, od lat 60. do dziś. I rewelacyjne zdjęcia – wielu z nich nie widział nawet sam Dudek. Kilka pewnie go zdziwi... Takiej książki jeszcze nie było!"

IrekDudek.pl Rawa Blues Festival
Copyright © 2004-2014 Shakin' Dudi
webdesign / cms / admin: Remigiusz Orowski